دسته بندی مطالب

عرضه دو گرید جدید شرکت پتروشیمی کارون در عرصه تولید فوم های سرد مورد استفاده در صندلی، مبل، تشک ( KMT-10 و MTDA )

تاریخ ارسال : 25 آبان 99

تولیدکنندگان مبل و صندلی ایرانی دیگر ناز عرضه کنندگان خارجی را نکشند
عرضه دو گرید جدید پتروشیمی که یکی در عرصه تولید فوم های سرد مورد استفاده در صندلی، مبل، تشک و ... کاربرد فراوانی دارد موجب می شود که تولیدکنندگان مبل و صندلی ایرانی دیگر ناز عرضه کنندگان خارجی را نکشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت پتروشیمی کارون ، علیرضا صدیقی زاده، مدیرعامل این شرکت  در مراسم رونمایی از دو محصول جدید این شرکت اظهار داشت: در صنعت پتروشیمی ما مشکلی که وجود دارد این است که حلقه های گمشده ای مثل کاتالیست ها و برخی محصولات شیمیایی خاص داریم که از طرفی تولید آنها اقتصادی نیست و از طرفی دیگر، دشمنان کشور با شناسایی این حلقه های مفقوده در تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی ایران، روی این نقاط تمرکز کرده اند.

 

وی افزود: رونمایی از دو محصول جدید پتروشیمی کارون در راستای تکمیل همین حلقه های مفقوده بوده است.

صدیقی زاده در معرفی گرید MTD گفت: متا تولوئن دی­آمین (MTD)، یک ترکیب آلی است که در دمای محیط بصورت جامد است و بعنوان آغازگر در واکنش سنتز پلی ­ال­های پلی ­اتری بکار می­رود که پلی ­ال­ها خود بعنوان یک پایه مهم در تولید محصولات فوم پلی­ یورتان بکار می­روند.

وی افزود: MTD همچنین بعنوان عامل پخت رزین­های اپوکسی و الاستومرهای پلی­ یورتانی بکار می­رود، محصولات معادل این گرید پیشتر از خارج کشور وارد و سبب خروج ارز زیادی از کشور می­شد.

مدیرعامل پتروشیمی کارون تصریح کرد: پتروشیمی کارون به منظور رفع نیاز تولیدکنندگان میان­دستی و پایین­ دستی صنعت رنگ، رزین و پلی‏ یورتان کشور و در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پتروشیمی اقدام به عرضه این محصول نموده است.

وی ادامه داد: محصول KMT-10 برای اولین بار در خاورمیانه به منظور رفع نیاز تولیدکنندگان میان­دستی و پایین­ دستی صنعت پلی­ یورتان کشور و در راستای تکمیل زنجیره ارزش محصولات پلی­ یورتان تولید می­شود.

صدیقی زاده خاطرنشان کرد: مشخصات بارز این محصول شامل مایع بودن در دمای محیط، عدم نیاز به عملیات ذوب پیش از مصرف، سهولت در حمل و نقل و استفاده، عدم نیاز به انبارش سرد برای طولانی مدت است و مهمترین کاربردهای این محصول شامل تولید فوم­های سرد قالبی با انعطاف­ پذیری بالا به منظور تولید صندلی خودرو، صندلی اداری و مبلمان است.

وی افزود: با تولید داخلی این دو محصول، علاوه بر افزایش کیفیت تولیدات داخلی پایین دستی، دیگر نیاز نیست تولیدکنندگان ایرانی ناز عرضه کنندگان امریکایی، آلمانی، چینی، ژاپنی و کره ای را بکشند که بعضا با قیمت هایی گران معادل دو گرید را به تولیدکنندگان ایرانی می فروختند.
پیوندهای مرتبط

تماس با ما

  • نشانی دفتر مرکزی: تهران - انتهای خیابان ولیعصر (عج) - بالاتر از ميدان ونک - خیابان والی نژاد - کوچهٔ شهید خلیل زاده - پلاک ۱۷
  • تلفن:۸۸۷۸۶۹۹۲-۰۲۱
    فکس:۸۸۷۷۷۵۰۶-۰۲۱
  • نشانی دفتر مرکزی جنوب (کارخانه): بندر امام خمینی (ره) – منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی – سایت ۲
  • تلفن:۵۲۱۲۲۷۵۰-۰۶۱
    فکس:۵۲۱۲۲۰۳۰-۰۶۱
  • ایمیل روابط عمومی: info@krnpc.ir
  • ایمیل واحد فروش: sales@krnpc.ir