• فا
  • En
  • 中国人
  • русский

معرفی محصول متيل دي فنيل دي ايزوسيانات (MDI)

متیلــن دی فنیل دی ایزوســیانات که بانام اختصاری MDI شــناخته می­شــود ترکیبی آروماتیــک از خانواده دی­ایزوســیاناتها است. این ماده که با پلی اُل واکنش داده و پلی یورتان تولید می­کند به دو شکل مونومریک و پلیمریک وجود دارد. در حالت مونومریک دارای سه ایزومر 4,4-MDI، 2,4-MDI و 2,2-MDI است و در حالت پلیمریک علاوه بر ایزومرهای مذکور، الیگومرها نیز از اجزای تشکیل دهنده MDI هستند. برای تولید MDI ابتدا بنزن به نیتروبنزن تبدیل شــده و سپس در حضور کاتالیست مناسب با هیدروژن واکنش داده آنیلین تولید می­شــود. آنیلین تولید شده سپس در حضور هیدروکلریک اسید در واکنش با فرمآلدهید،  PMAتولید کرده و در مرحله بعد PMA از طریق واکنش با کربونیل دی کلراید به MDI تبدیل می شود.

پتروشــیمی کارون MDI را با نام تجاری KARUNATE™ در گریدهای مختلف شامل دو گرید مونومریک KM-100 و KM-70 ، دو گرید پلیمریک KP-200 و KP-600 ، سه گرید MDI اصلاح شده KLM100-B  KLM100-C  KLM100-OT و دو گرید پیش­پلیمر KHR-45 و KMT-10 عرضه می­کند. ظرفیت تولید محصولات MDI ،40  هزار تن در سال بوده و بنا به نیاز بازار امکان تولید گریدهای مختلف وجود دارد.

شرایط بارگیری و حمل:

بشکه های «MDI» باید در کانتینرهای دربسته نگهداری شود و در مقابل رطوبت و مواد خارجی محافظت شوند.

محصول «MDI» نباید در معرض ترکیبات حاوی هیدروژن مثل آب، آمین‌ها و الکل‌ها قرار گیرد. چنانچه بشکه‌ها در معرض چنین موادی قرار گیرند، ممکن است به انفجار آنها بیانجامد.

مراقب باشید محصول «MDI» در معرض شعله و جرقه قرار نگیرد.

نگهداری طولانی مدت «MDI» در دمایی بالاتر یا پایین‌تر از دمای توصیه شده می‌تواند منجر به آسیب دیدن محصول گردد.

اپراتورهای بارگیری و انبارداری باید آموزش دیده و مجهز به تجهیزات ایمنی مناسب باشند. کامیون‌های حمل باید مطابق دستورالعمل‌های تعیین شده باشد. به طور کلی «MDI» فقط در محل‌های ایمن نگهداری شود.

جزییات بسته بندی:

برای بسته بندی محصول MDI از بشکه های ۲۲۰ لیتری (حدود ۲۵۰ کیلوگرم) فولادی استفاده می شود و ۴ بشکه روی یک پالت چوبی قرار می گیرند.

صادرکننده دانشنامه فنی:  کماتور سوئد

تمامی حقوق این پورتال متعلق به شرکت پتروشیمی کارون می باشد . طراحی و پیاده سازی توسط شرکت اکسین فناوری ویرا