• فا
  • En
  • 中国人
  • русский

حوزه برنانه ریزی و توسعه

   مدیریت برنامه ریزی و توسعه شرکت پتروشیمی کارون متولی اصلی برنامه­ریزی­های کلان سازمانی، جاری سازی سیستمهای مدیریت و همچنین توسعه و نگهداری زیرساختها و سیستمهای نرم افزاری و سخت افزاری می باشد به نحوی که در نهایت بسترهای لازم برای دستیابی به اهداف متعالی شرکت را فراهم آورد.

این مدیریت از 5 بخش اصلی تشکیل شده است که عبارتند از:

فناوری اطلاعات و ارتباطات

به جهت اهمیت فراوان موضوع ICT در توسعه سازمانی، چابکی فرآیندها و دستیابی به اهداف متعالی شرکت، واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل گرفته است. این واحد ضمن توسعه و حفظ زیرساختهای سخت افزاری لازم برای ارائه سرویسهای ICT به واحدهای سازمانی، نرم افزارهای کاربردی لازم در بخشهای مختلف شرکت را نیز فراهم نموده و از تناسب و در دسترس بودن آنها اطمینان حاصل می نماید. این واحد با پیاده سازی استانداردهای مدیریتی حوزه IT مخصوصاً استاندارد ISO20000، استاندارد ISO27001 و راهنماییهای ITIL سعی در سیستماتیک کردن فرآیندهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دارد و بهبودهای چشمگیری در طی سالیان اخیر ایجاد کرده است.

 برنامه ریزی استراتژیک

این واحد مسئولیت تدوین اهداف و برنامه های استراتژیک، جاری سازی آنها و همچنین پایش تحقق استراتژیها و اهداف را بر عهده دارد. در پتروشیمی کارون همواره تلاش می شود که از مدلهای بین المللی و مناسب در تدوین سند برنامه ریزی استراتژیک و جاری سازی آنها بهره گرفته شود.

به جهت استراتژیک بودن موضوع مدیریت ارتباط با مشتریان، فرآیند CRM نیز در این واحد انجام می­شود. بدین منظور استانداردهای ISO10001,2,3,4 در سازمان پیاده سازی شده و کلیه ارتباطات با مشتریان شامل رسیدگی به شکایات، نظرسنجی و سنجش رضایت مشتریان و ... توسط این واحد پیگیری می شود.

علاوه بر این، موضوع مدیریت دانش به عنوان یکی از مسائل روز حوزه مدیریت، توسط واحد برنامه ریزی استراتژیک هدایت و جاری سازی شده است.

سیستمهای مدیریت  

مسئولیت پیاده سازی و نگهداری سیستم­های مدیریتی بر اساس استانداردهای بین المللی و حصول اطمینان از یکپارچگی سیستم­ها در پتروشیمی کارون بر عهده این واحد می باشد. با توجه به تعدد استانداردهای مدیریتی در این شرکت، یکپارچه سازی آنها از اهمیت بالایی برخوردار است که توسط واحد سیستمهای مدیریت، کنترل و هدایت می شود. در این راستا ممیزی های داخلی و خارجی، بازنگریهای مدیریت، مستندسازی فرآیندها، پایش و اندازه گیری فرآیندها و ... از موضوعات مهمی هستند که اجرا می شوند. علاوه بر این، کلیه امور مربوط به تعالی و سرآمدی سازمانی نیز توسط این واحد پیگیری می­شود تا از تحقق اهداف متعالی شرکت اطمینان حاصل گردد. شرکت پتروشیمی کارون از سال 1394 همواره حضوری فعال در ارزیابیهای تعالی صنعت نفت داشته است و روند رو به رشد نتایج حاصله، نشان از برنامه ریزی و راهبری مناسب در این زمینه دارد.

   مخابرات

واحد مخابرات نیز همانگونه که از نامش پیداست متولی ایجاد و نگهداری زیرساختها و بسترهای مخابراتی مورد نیاز در داخل سازمان می باشد تا ارتباطات درون سازمانی و همچنین ارتباطات با ذینفعان بیرونی را تسهیل نماید.

واحد مدیریت ریسک

یکی از بخشهای نوپا در واحد برنامه ریزی و توسعه، واحد مدیریت ریسک می باشد. این واحد با هدف مدیریت جامع ریسکهای سازمانی شامل ریسکهای استراتژیک، عملیاتی، فرآیندی، HSE و ... ایجاد شده است و ضمن پیگیری جهت شناسایی و ارزیابی ریسکها در حوزه های مذکور، از یکپارچگی آنها اطمینان حاصل می کند.

 

تمامی حقوق این پورتال متعلق به شرکت پتروشیمی کارون می باشد . طراحی و پیاده سازی توسط شرکت اکسین فناوری ویرا