تلفن و فکس شرکت:

تلفن: 5-88786992 (021)
فکس: 88777506 (021)

آدرس:

تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از میدان ونک – کوچه شهید خلیل زاده – شماره 17
شرکت پتروشیمی کارون

حوزه تحقیق و توسعه
بهبود کیفیت کت کریر مورد استفاده در ساخت کاتالیست راکتور هیدروژناسیون واحد 330
با توجه به اینکه کیفیت پایین کربن مورد استفاده برای ساخت کاتالیست راکتور هیدروژناسیون همواره مشکلات عدیده­ای از جمله محصول نامرغوب (به علت بالا رفتن درصد DNT در MTD) ، سیاه شدن (آلوده شدن) راکتور و هدر رفتن فلزات گرانبها را در پی دارد. پیرو دستور مدیرعامل محترم پتروشیمی کارون جناب آقای دکتر صدیقی زاده بهبود کیفیت کاتالیست راکتور هیدروژاسیون واحد 330 به واحد تحقیق و توسعه محول شد. در این زمینه، مديريت وقت واحد تحقيق و توسعه جناب آقای مهندس خواجه و پرسنل این مجموعه اقدامات فراوانی از قبیل مطالعات و تحقیقات میدانی، مکاتبات و جلسات حضوري با دانشگاه ­ها، پژوهشگاه ­ها، شرکت­های دانش­بنیان و تبادل نمونه­ها در مقیاس آزمایشگاهی با این مراکز انجام دادند. پس از بررسی نتایج تحقیقات و آزمایش­های مختلف بر روی نمونه­ها، واحد تحقیق و توسعه برای اولین بار در کشور با استفاده از روش بازیافت حرارتی موفق به رفع این مشکل شد و توانست کیفیت کت کریر را به معادل خارجی آن برساند.
٠٨:٤٢ - شنبه ٦ آذر ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>

پروژه اندازه گیری غلظت گاز فسژن خروجی جداکننده 26401 به منظور راه اندازی واحد 240
پیرو دستور مدیرعامل محترم پتروشیمی کارون جناب آقای دکتر صدیقی زاده و تصمیمات اتخاذ شده در جلسات راه­اندازی فاز 2 پتروشیمی کارون، انجام کالیبراسیون آنالایزرهای فسژن واحد 240 که در شرایط تحریم کشور امکان تهیه کپسول استاندارد جهت کالیبراسیون آنها وجود ندارد، به واحد تحقیق و توسعه محول شد.
٠٨:٣٥ - شنبه ٦ آذر ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>

پروژه تعویض و بهبود روش تصفیه پساب پتروشیمی کارون
پیرو دستورات مدیرعامل محترم پتروشیمی کارون جناب آقای دکتر صدیقی زاده در خصوص رفع تنگنا در زمينه تصفيه پساب و نهايتاً اجراي پروژه زيرو پساب که گامی در جهت تحقق هدف کلان شرکت که همان صيانت از محيط زيست و سلامتی کارکنان می باشد, مديريت محترم تحقيق و توسعه جناب آقای مهندس خواجه و سرکار خانم تاج الدینی مسئول انجام این پروژه در واحد تحقیق و توسعه اقدامات مختلفي اعم از مکاتبات و جلسات حضوري با دانشگاه­ها و نفرات زبده و ارسال نمونه های پساب به دانشگاه ها و مراکز علمی کشور را انجام داده و در نهايت پس از بررسی های فراوان و با توجه به امکانات واحد 380 و مشخصات پساب روش پرسولفات آمونيم بعنوان روش کارا انتخاب گرديد.
١٥:٤٧ - يکشنبه ١١ مهر ١٣٩٥ - تعداد نظرات : ٠ ادامه خبر >>